Терапевтична стоматологія: лікування карієсу

!--===== RuBizModal =====-->

Терапевтическая стоматология: лечение кариеса Лечение кариеса, стоматологические услуги

Карієс - хронічний процес, пов'язаний з поступовою демінералізацією і розм'якшенням твердих тканин зуба з подальшим утворенням дефекту (порожнини). У своєму розвитку карієс проходить 4 стадії. Стадія "білої плями" - це перша і в рідкісних випадках оборотна за допомогою фторовмісних препаратів стадія карієсу. Зовні зуб не має пошкоджень, і процес протікає безсимптомно.

Друга, третя і четверта стадії - (поверхневий карієс, середній карієс і глибокий карієс) зовні виражаються наявністю порожнин різної глибини. Можуть проявляти себе у вигляді больової чутливості на хімічні (реакція на солодке, кисле), температурні (реакція на холод) і механічні (попадання їжі в каріозну порожнину) подразники.

У стоматології розрізняють такі анатомічні частини зуба:

  • коронка - це частина зуба, що виступає з зубної альвеоли, покрита емаллю;
  • шийка - частина зуба між коронкою і коренем;
  • корінь - частина зуба, що знаходиться всередині зубної альвеоли, що закінчується верхівкою кореня.
Кариес Лечение кариеса

Лікування карієсу

стоматологические услугиЛікування карієсу полягає в висічення уражених ділянок зуба з подальшим заповненням дефекту пломбувальним матеріалом (вкладкою, вініром). Найбільший інтерес пацієнтів викликає питання якості матеріалів використовуються для лікування карієсу. Сміємо завірити Вас у тому, що всі матеріали таких відомих у стоматологічних колах фірм-виробників як Dentsply, 3M, Kulzer, Kerr і багатьох інших за своєю якістю знаходяться на вищому рівні, а нам, як споживачам їхньої продукції, не вигідно використовувати більш дешеві і , як наслідок, менш якісні аналоги. Це пов'язано з тим, що можливі рекламації обходяться поважає себе клініці набагато дорожче, не кажучи вже про втрату «обличчя» перед пацієнтом. Так які ж основні матеріали використовуються в даний час у сучасній стоматології? До недавнього часу це були цементи різного складу, пластмаси, композити першого покоління і амальгами. Перші мали мізерної забарвленням, слабкою адгезією («прилипання») до тканин зуба і високою крихкістю, другі і треті - на додаток - швидко змінювалися в кольорі і стиралися, четверті - хоч і володіли високою міцністю і довговічністю, але металевий зовнішній вигляд зводив нанівець всю естетику. Нинішнє покоління пломбувальних матеріалів (светоотвер-ждаемие композитні матеріали) практично позбавлено від недоліків минулих років: вони мають високу адгезію до зуба, високу механічну міцність, кольоростабільністю, низькою стираемостью. Крім того, різноманітність матеріалів, як за кольором, так і по прозорості, дозволяє лікарю відтворити відсутній ділянку зуба або цілий зуб дуже близько до природний-ному зовнішньому вигляду. Цементи також не втратили своєї актуальності, завдяки своїм покращеним властивостям. Вони застосовуються широко в дитячій практиці через свою низьку токсичність, у дорослому стоматології - як «основи» під світлотверднучий пломбу, а також у дрібних каріозних порожнинах, що не випробовують жувальну навантаження.

В окрему групу хотілося б винести не каріозні поразки зубів, які так само досить часто є причиною звернення в нашу клініку. Це стираемость і клиновидні дефекти. Місце першої на жувальній поверхні бічних і ріжучих краях передніх зубів. Найчастіше, якщо це не турбує пацієнта ні в плані болю, ні в плані зовнішнього вигляду, то ніякого втручання не проводитися. Іноді робиться прішліфовиваніе гострих країв нерівномірно стертих зубів з метою «вирівнювання» зубного ряду і поліпшення естетики, а так само якщо гострі краї зубів травмують язик, губи. Якщо ж пацієнт не задоволений естетикою, або втрачена значна частина зуба, то проводиться «нарощування» стертих зубів за допомогою пломбіровоч-них матеріалів, вкладок, вінірів або коронок. Другий вид патології - клиновидні дефекти - отримали свою назву через форми дефекту твердих тканин зуба (вид клину). Розташовується клиновидний дефект на зовнішній стороні зубів в області шийки. Найбільш частою причиною виникнення є не правильне поперечний рух зубної щітки по відношенню до зубів, а також надмірне зусилля, яке прикладають при чищенні. Досить часто даний вид патології протікає безсимптомно, і пацієнти звертають увагу тільки на погіршення зовнішнього вигляду зубів. З часом клиновидні дефекти збільшуються, що при значній глибині ураження може призвести до інфікування «нерва» і пульпіту. Також, при зниженні рівня гігієни порожнини рота відбувається переродження клиновидного дефекту в карієс. На ранніх стадіях, лікування полягає в застосуванні препаратів фтору і навчанням правилам гігієни, на пізніх, при значній глибині поразки - проводитися пломбування порожнини і в рідкісних випадках покриття коронкою. 

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Яндекс.Метрика
сайт створено компанією ACH.UA