Терапевтична стоматологія: лікування каналів

!--===== RuBizModal =====-->

Терапевтическая стоматология: лечение каналов лечение каналов

Лікування каналів

Основной целью эндодонтического лечения является восстановление функции, характер- ной для Основною метою ендодонтичного лікування є відновлення функції, характер-ний для здорового зуба. Воно проводиться при гострому і хронічному пульпіті і всіх формах періодонтиту. Ендодонтичне лікування - це, по суті, лікування кореневого каналу в зоні розташування пульпи.

Услуги стоматолога

Воно складається з:

  • забезпечення доступу до каналу;
  • видалення вмісту з каналу;
  • пломбування каналу матеріалом, що сприяє герметизації.

Пульпа

Пульпа являє собою м'яку тканину зуба, яка заповнює порожнину коронки і кореневі канали. Коронкова пульпа за своєю формою повторює рельєф коронки, а в області верхівкового отвору каналів кореня повідомляється з апікальної областю.

Пульпа, що заповнює кореневі канали зуба, істотно відрізняється за своєю структурою від корон-кової пульпи. У ній більшу кількість і більш щільне розташування колагенових волокон, які збираються в пучки.

У побуті пульпу називають "нервом", насправді ж вона містить не лише нерви, але і артерії, вени, судини лімфи, і сполучну тканину.

Пульпа зуба має надзвичайно рясне кровопостачання. Через апікальний отвір в пульпу проникає артерія (у супроводі 1-2 вен), а також нервові волокна, які разом з кровоносними судинами утворюють судинно-нервовий пучок.

Кореневий канал

Лечение каналов, заказатьУсередині зуба є порожнина, яка поділяється на порожнину коронки і канал кореня зуба.

Поверхня порожнини, від якої починаються кореневі канали, називається дном порожнини.

Канал кореня починається воронкоподібним гирлом на дні порожнини зуба, проходить уздовж поздовжньої осі кореня і закінчується ледь помітним отвором на верхівці кореня або поблизу неї.

Канали можуть розщеплюватися, створюючи безліч варіантів будови.

Пульпіт - запалення пульпи зуба

Запальний процес в пульпі частіше виникає у відповідь на подразники, що надходять з каріозної порожнини. Розрізняють початковий, гострий, гнійний, хронічний і хронічний гіперпластичний пульпіти.

При початковому пульпіті реакцією пульпи на роздратування є гіперемія, при якій посилюється кровотік в невеликих артеріях пульпи. Збільшення кількості крові всередині пульпової порожнини створює тиск на нервові волокна, що викликає невеликий біль. Після усунення подразника больові відчуття зберігаються 1 - 1,5 хв.

Гострий пульпіт супроводжується болем. Якщо пульпа незначно збуджена, то процес може бути оборотним. При припиненні дії подразника біль проходить. Пульпа виліковується сама, якщо причина роздратування усунена.

Якщо пульпа не може сама відновитися, а роздратування тривають, то наступають незворотні процеси. При цьому виникає біль, гостра або тупа, пульсуюча або постійна, локалізована або дифузна.

Гнійний пульпіт - важка форма гострого пульпіту, що характеризується різкою, нестерпним болем, що посилюється вночі. Під час огляду виявляють зуб з глибокої каріозної порожниною і болючим при зондуванні дном.

Хронічний пульпіт характеризується нападами при дії подразників, усунення яких призводить до поступового припинення болю. Періодична тупий біль може тривати протягом довгого часу. При обстеженні виявляють глибоку каріозну порожнину, відзначається болючість і кровоточивість пульпи.

Хронічний гіперпластичний пульпіт є незворотною формою пульпіту, яка найчастіше зустрічається у дітей і молодих людей з важко протікає карієсом. Це хронічне запалення пульпи представлено гіперплазованої тканиною пульпи, званої поліпом пульпи.

Некроз пульпи відноситься до необоротних форм пульпіту, що характеризується повною загибеллю пульпи. Він виникає в результаті тривалої бактеріальної інвазії або є наслідком гострого гнійного пульпіту.

Основні етапи ендодонтичного лікування

Під час лікування кореневого каналу необхідно послідовне виконання процедур.

Після процедури знеболювання, лікар-стоматолог ізолює зуб від слини шляхом накладення навколо зуба тонкого листа гуми, яка в стоматології називається кофердамом. Цей тонкий лист гуми утримується в роті невеликим затиском, прикреп-ленним до зуба. Така повна ізоляція зуба від слини необхідна для того, щоб не допустити потрапляння бактерій із слини в кореневий канал під час проведення самої важливої процедури - очищення каналу.

Доступ до каналу забезпечується правильним препаруванням каріозної порожнини, видаленням даху пульпової камери, створенням вільного доступу в канали для ендодонтичних інструментів.

Очищення кореневих каналів включає в себе механічну і хімічну дезінфекцію. На етапі очищення кореневих каналів важливим є видалення бактерій, пульпарной тканини, яка може бути некратізірована і інфікована.

Обробка файлами проводиться по всій довжині кореневого каналу до самої верхівки кореня, але не за її межами.

Тому необхідно визначити довжину кореневого каналу. Для цього, стоматолог спочатку вставляє в канали файли і робить рентгенівський знімок, за яким і визначаються-ється довжина кореневих каналів.

Хімічну дезинфекцію стоматолог здійснювала-ту складає зрошенням каналів спеціальними одноразовими голками.

Після ретельного очищення кореневих каналів, лікар-стоматолог приступає до пломбування каналів.

Пломбування каналу - завершальний етап лікування. Успіх пломбування кореневих каналів в значній мірі визначається якістю виконання попередніх ендодонтичних маніпуляцій.

Основною вимогою цього етапу є надійність-ність герметизації кореневих каналів. Перед пломби-ням канали висушуються паперовими штифтами.

Для заповнення кореневих каналів використовують гутаперчу і пасти. Гутаперча - гумовий матеріал, який виготовляється у вигляді конусів. Розмір і форма гутаперчі відповідають формі і розміру файлів, за допомогою яких вичищають кореневі канали. Конуси з гуттаперчи покриваються пастою і вводяться в кореневі канали зуба. Для отримання хорошої герметизації, у кореневі канали вводяться кілька конусів.

Гуттаперчівий штифт і спеціальна паста

Після пломбування кореневих каналів, стоматолог ставить тимчасову пломбу. Канал повинен бути запломбований до верхівки без пустот і дефектів.

Після всього цього призначається наступний візит, під час якого стоматолог ставить постійну пломбу.

Відновлення зубів після ендодонтичної терапії

Після закінчення лікування кореневих каналів, лікар-стоматолог вирішує питання відновлення зуба. Відновлення зубів після ендодонтичної терапії здійснюється декількома шляхами: пломбування композитними матеріалами (які підходять під колір зуба), пломбування композитними матеріалами за допомогою штифтів, використання коронок.

Справа в тому, що в багатьох випадках у процесі ендодонтичної терапії зуб позбавляється досить значних обсягів зубних тканин. Це відбувається за рахунок великої старої пломби, через великого карієсу або поломки частини коронки і т.д. Зуби в такому стані стають неміцними, і стоматолога належить вирішити питання адекватного відновлення зубів.

Питання відновлення тих зубів, які в значному обсязі позбулися твердих тканин, вирішується за допомогою кореневих штифтів.

Кореневі штифти
Кореневі штифти (в стоматології відомі під назвою анкерні штифти) - це стрижні, зазвичай виготовлені з металу, які встановлюються і закріплюються в корені зуба.

Для установки штифта лікар-стоматолог видаляє трохи гутаперчі (яким був заповнений кореневий канал) для отримання місця приміщення штифта. Потім штифт фіксується цементом в кореневому каналі, після чого на його верхній частині накладається пломбувальний матеріал для відновлення анатомічної форми зуба. Таким чином, використання штифтів зміцнює зуб, позбавлений великого об'єму твердих тканин. Іноді бувають такі ситуації, при яких штифтом і пломбувальних матеріалом неможливо досягти адекватної міцності. У таких випадках, для досягнення гарної міцності на зуб надіваються штучні коронки.

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Яндекс.Метрика
сайт створено компанією ACH.UA