Вініри

!--===== RuBizModal =====-->

Виниры Ортопедическая стоматология
Вініри - вони ж адгезивні облицювання - це керамічні «накладки», які фіксуються на передню поверхню зубів. Вони використовуються в основному для поліпшення зовнішнього вигляду передньої групи зубів (вроджені чи набуті зміни поверхні емалі зубів, що псують їхній зовнішній вигляд; стираемость, зміна кольору). Вініри, як і вкладки, виготовляються індивідуально в лабораторії і виконують ту ж функцію, що й реставрація з пломбувального матеріалу (пломби), але, в порівнянні з останніми, мають більш високою естетикою і не втрачають свій блиск з часом. Розглянемо докладніше причини їх популярності. Методика облицювання передньої поверхні зубів виникла як альтернатива цельнокерамических коронкам. Тобто для вінірів не потрібно настільки об'ємного препарування зуба як для коронок. Зуб обробляється тільки з передньої сторони на товщину майбутнього вініра, який надалі фіксується за допомогою спеціального клейового складу. Керамічні вініри більш прості у виготовленні, технологічні і вимагають значно менше часу для виготовлення.

установка виниров (Киев, Украина)

Переваги порцелянових вінірів
Вініри, в порівнянні з іншими видами стоматологічних реставрацій, мають дві основні переваги:

 1. Порцелянові вініри надають зубу натуральний вигляд. До недавнього часу всі матеріали, використовувані стоматологами для поліпшення зовнішнього вигляду відновлюваних зубів, були непрозорими або напівпрозорими. Це означає, що світло, потрапляючи на поверхню таких матеріалів, відразу ж відбивався з їх поверхні, не проникаючи вглиб, що не дозволяло домогтися повної схожості з природними зубами. Порцелянові вініри - прозорі і це їх основна перевага в порівнянні зі всіма іншими матеріалами. Світло, що потрапляє на поверхню фарфорового вініра, проникає на певну глибину всередину порцеляни, відбивається від непрозорого цементу і зубної тканини, до яких він прикріплений і, завдяки цій своїй якості, стає схожий на сусідні природні зуби.
 2. На фарфорових вініра не буває плям. Фарфор - це керамічний склоподібний матеріал, гладкий і абсолютно непроникний, тому на його поверхні не буде ні плям, ні знебарвлення.

Керамические виниры фарфоровые виниры
Показання до виготовлення вініра

Розрізняють три основні групи вінірних покриттів.

1. Змінені в кольорі зуби:

 1. незадовільний естетичний стан старих пломб;
 2. депульповані зуби;
 3. травма зуба, що супроводжується крововиливом;
 4. тетрациклінові, міноцікліновие зуби;
 5. гіпоплазія, флюороз;
 6. порушення мінералізації;
 7. множинні пігментовані тріщини емалі.

2. Зміни в зубі внаслідок деструктивних процесів:

 1. карієс зубів III, IV, V класів і їх поєднання;
 2. ерозія, некроз емалі; клиновидні дефекти;
 3. патологічна вертикальна стираемость твердих тканин зуба;
 4. травма зуба

3. Зміна форма, положення зуба:

 1. аномалія форми;
 2. діастеми, треми (проміжки між зубами);
 3. положення зуба поза дуги;
 4. рухливість зубів при хворобах пародонту, травмах.

Методика облицювання передньої поверхні зубів виникла як альтернатива цельнокерамічес-ким коронкам.

Протипоказання до виготовлення вінірів

 • Незадовільна гігієна порожнини рота;
 • Захворювання пародонту (гінгівіт, пародонтит);
 • Глибоке поширення карієс;
 • Руйнування і мала висота коронкової частини зуба;
 • Алергічна реакція на матеріал.

Догляд за фарфоровими вінірами

При дотриманні правил гігієни та періодичних оглядів стоматологом, вінір може служити більше десяти років.

Термін служби вінірів залежить від правильного догляду за ним.

 • Зуби з фарфоровими вінірами потрібно щодня ретельно очищати зубною щіткою і ниткою. Дотримання правил гігієни зводить до мінімуму скупчення зубного нальоту, ризик виникнення карієсу. Вініри, звичайно, не піддаються карієсу, але карієс може виникнути в тих частинах зуба, які не закриті вініром.
 • Порцелянові вініри призначені для поліпшення зовнішнього вигляду зуба і не можуть чинити опір значним навантаженням або силових дій. Щоб виключити надлишкові силові дії, потрібно відучитися від звички гризти нігті, відкривати зубами пляшки і т.п.
  Ці силові дії можуть призвести до поломки або зсуву вініра. Рекомендується утриматися від вживання у великих кількостях чаю, кави, червоного вина й інших барвників продуктів.

Ці силові дії можуть призвести до поломки або зсуву вініра. Рекомендується утриматися від вживання у великих кількостях чаю, кави, червоного вина й інших барвників продуктів.

Методика виготовлення порцелянових вінірів

Виготовлення порцелянових вінірів вимагає два візити до лікаря-стоматолога. Під час першого візиту здійснюється підготовка зуба, зняття зліпка, вибирається колір фарфорового вініра, установка тимчасового вініра. Під час другого візиту встановлюється фарфоровий вінір. Між цими візитами зазвичай проходить одна - два тижні. За цей проміжок часу в зуботехнічній лабораторії зубний технік виготовляє вінір.

Етапи виготовлення порцелянових вінірів

Перший етап - це очищення зуба від нальоту з використанням коштів, що не містять фтор і масляні речовини.

Другий етап - підбір потрібного відтінку пломбувального матеріалу.

Третій етап - проводиться препарування. З передньої поверхні зуба видаляється шар емалі, приблизно 0,5 мм, тобто готується "ложе" під вінір.

Четвертий етап - отримання зліпків. Зліпки отримують за допомогою спеціальної ложки, на яку наносять слепочной пасту, після чого ложку притискають до зубів на кілька хвилин до затвердіння пасти. За отриманими зліпках в зуботехнічній лабораторії відливають гіпсову модель, точну копію зубів пацієнта. Зубний технік виготовляє вінір, приміряючи його на гіпсовій моделі.

П'ятий етап - виготовлення тимчасового вініра лікарем-стоматологом безпосередньо в кабінеті.

Шостий етап - установка фарфорового вініра. Лікар-стоматолог приміряє фарфоровий вінір на зуб пацієнта, усуває недоліки, підганяє його, перевіряє прикус і тільки після цього приймає рішення встановити вінір на зуб. Зуб і вінір ретельно промивається струменем води, просушується повітрям. Після цього емаль зуба протравлюється спеціальним гелем, що підвищує міцність прикріплення вініра до зуба. Вінір прикріплюється до зуба за допомогою цементу.

<<Назад

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Яндекс.Метрика
сайт створено компанією ACH.UA