Пластинковий протез

!--===== RuBizModal =====-->

Пластинчатый протезСучасна ортопедична стоматологія надає для відновлення жувальної ефективності різні варіанти зубних конструкцій. Вибір конструкції обумовлений медичними показаннями з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта і витратами на виконання необхідного комплексу робіт. Здавалося б, незнімне протезування, зокрема, металокераміка в комплексі з імплантології, повинне істотно потіснити знімне протезування, але в силу зазначених вище причин цей вид протезування як і раніше є вагомою частиною всіх виготовляються ортопедичних конструкцій. Вимоги, що пред'являються до якісної знімного протезування, досить високі в естетичному і функціональному планах. І вони цілком здійсненні завдяки розвитку і впровадженню нових технологій, матеріалів і устаткування.

Знімний пластинчастий протез складається з базису (пластинки з пластмаси та металу), штучних зубів і кламмеров. Базис протеза точно повторює поверхню рельєфу підлягає слизової оболонки і бічних поверхонь зубів, на які вона накладається і спирається під час функції. Укріплені в базисі штучні зуби заповнюють дефект зубного ряду. Для фіксації протеза на залишилися в роті природних зубах використовуються кламерами.

Базис знімного пластинчастого протеза в кожному окремому клінічному випадку має індивідуальний розмір та межі, що огинають тяжі і вуздечки губи і мови. Площа базису обернено пропорційна кількості та розташування зубів, що залишилися і ступеня атрофії альвеолярного відростка. Така залежність зумовлена прагненням зменшити навантаження на тканини, що лежать під базисом протеза, не пристосовані до тиску тканини.

Знімні конструкції протезів змінюють фізіологію органів жувального апарату. Перший час хворий відчуває протез як чужорідне тіло, як незвичайний подразник. Протез скорочує обсяг порожнини рота, змінює характер жувальних рухів, порушує утворення звуків і чіткість їх вимови. Посилюється слиновиділення, з'являються нудота, викликані роздратуванням рецепторів порожнини рота базисом протеза. Час звикання до протезів залежить також від больових відчуттів, що виникають при тиску протеза на підлеглі м'які тканини. Протягом першого тижня носіння протеза ці явища знижуються і зникають в період 3-4-го тижня носіння (з дня після накладення протеза).

<< Назад

 

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Яндекс.Метрика
сайт створено компанією ACH.UA