Мостовидний протез

Головним показанням до протезування за допомогою незнімних мостоподібних протезів є дефекти зубного ряду - відсутність одного або декількох зубів.

Стоматолог визначить оптимальний тип мостовидного протеза і матеріали, з яких він буде зроблений.

При цьому будуть прийняті до уваги розташування дефекту зубного ряду, стан тканин ясен, особливості прикусу (змикання зубів) і посмішки, колір сусідніх зубів, з якими повинні максимально гармоніювати колір і форма мостовидного протеза. Вкрай важливо хороший стан зубів, які будуть опорою мостовидного протеза.

При необхідності лікар проведе їх рентгенівське дослідження, зробить тести на життєздатність (наявність в зубі живої пульпи).

Препаровані зуби перед установкою мостовидного протеза

Після обстеження проводиться необхідне попереднє лікування (гігієнічні процедури, лікування ясен, пломбування опорних зубів і у випадках, коли без цього не обійтися - видалення пульпи та пломбування кореневих каналів).

Наступний етап - препарування зубів, на які будуть вдягатися коронки, що входять до складу мостовидного протеза. Препарування зубів полягає в обтачивании їх опуклих поверхонь, що перешкоджають надяганню коронки.

Мостовидный протез Временный несьемный мостовидный протез

Тимчасовий несьемний мостовидний протез

Глибина препарування залежить від типу майбутнього протеза, матеріалу, з якого він буде виготовлений, а також від особливостей обтачиваемой зуба. Після препарування знімається зліпок Ваших зубів, за яким в зуботехнічній лабораторії відбувається виготовлення мостовидного протеза. Оскільки цей процес може тривати від кількох днів до 2-3 тижнів, на цей період Вам може бути встановлений тимчасовий протез, який захистить препаровані зуби, дозволить звикнути до нової форми зубного ряду і провести, якщо це буде потрібно, будь-які зміни перед постановкою постійного протеза.

Готовий несьемний мостовидний протез після установки

На наступному етапі проводяться примірка, підгонка і установка (припасування) виготовленого протеза. При цьому слід перевірити змикання зубів, складових мостовидний протез, з зубами протилежного ряду, естетичність протеза (гарний зовнішній вигляд, що поєднується з іншими зубами). Необхідна корекція проводиться безпосередньо лікарем-ортопедом або в зуботехнічній лабораторії.

Для ретельної підгонки протеза можуть знадобитися 1 - 2 проміжні візиту до лікаря. Домігшись правильної посадки протеза, лікар виконає його закріплення на своєму місці цементом або адгезивом. Якщо через кілька днів після закріплення протеза виникли будь-які проблеми, потрібно ще раз звернутися до лікаря, який порадить, що зробити, або зробить додаткову підгонку протеза.

Установка незнімного мостовидного протеза допоможе Вам відновити (а в деяких випадках і покращити) функції і зовнішній вигляд природних здорових зубів.

<< Назад

 

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Яндекс.Метрика
сайт створено компанією ACH.UA