МЕТОДИКА ДОМАШНЬОГО ВІДБІЛЮВАННЯ ЗУБІВ

МЕТОДИКА ДОМАШНЬОГО ВІДБІЛЮВАННЯ ЗУБІВ

Інструкція по домашньому відбілюванню.

Метод "домашнього" відбілювання зубів передбачає використання індивідуальної пластикової капи, виготовленої по гіпсовій моделі зубного ряду пацієнта і гелю. Відбілюючий гель заповнюється в спеціальну капу і надівається на зуби пацієнта. Пацієнт повинен носити капу деякий час, протягом якого відбувається відбілювання.

Метод "домашнього" відбілювання - це професійна система, що застосовується під контролем лікаря-стоматолога. Стоматолог призначає і контролює процес відбілювання, але безпосередньо самому процедуру виконує пацієнт у домашніх умовах.

ИНСТРУКЦИИ ПО ДОМАШНЕМУ ОТБЕЛИВАНИЮ ДОМАШНЕЕ ОТБЕЛИВАНИЕ

Методика відбілювання зубів.

Виготовлення капи.

Для виготовлення капи стоматолог знімає зліпок із зубів пацієнта.

За знятим зліпках відливається гіпсова модель, на гіпсовій моделе в спеціальному апараті (вакуум-формер) виготовляється прозора каппа.

Примірка капи.

Після виготовлення капи, стоматолог приміряє її в порожнині рота. Каппа повинна щільно прилипають гать до зубів, не доходячи кілька міліметрів до рівня ясен і мати невеликий простір для гелю. Після примірки капи, стоматолог видає пацієнтові капу і відбілюючий гель. Інструктує пацієнта як правильно користуватися отбеливающей системою і призначає пацієнта на профілактичні огляди.

ИНСТРУКЦІЯ ПО ДОМАШНЬОМУ ВІДБІЛЮВАННЮ

  • Почистити зуби.
  • Покласти невелику кількість відбілюючого гелю в капу і повільно помістити капу в порожнину рота.
  • Не можна приймати їжу, поки каппа знаходиться в порожнині рота.
  • Не можна жувати капу.
  • Не можна висмоктувати відбілюючий препарат з капи.
  • Залиште каппу на зубах на 45-60 хвилин.
  • Зніміть капу, прополощіть порожнину рота водою.
  • Ніколи не залишайте капу в порожнині рота на всю ніч. Максимальна тривалість носіння капи - 5ч. на день.
  • При виникненні будь-яких проблем припиніть відбілювання і зверніться до стоматолога.
  • Відвідуйте стоматолога для контролю за процесом відбілювання.

Інструктування пацієнта.

Пацієнту демонструють застосування відбілюючого препарату і капи, і видають на руки відбілюючий препарат, капу та письмові інструкції.

Обговорюються питання щодо терміну носіння капи. У залежності від часу носіння індивідуальної капи в домашніх умовах поділяються на нічний та денний. Зазвичай рекомендується пацієнтам індивідуальну капу носити по ночах. Справа в тому, що більшість отбеливающих гелів свій мінімальний ефект роблять протягом 4 годин і більше. Нічне носіння капи заощадить витрати відбілюючого гелю, тобто доведеться тільки один раз наносити гель у капу і надіти на зуби. У процесі домашнього вибілювання існує загальноприйнятий принцип: чим довше носиться індивідуальна каппа, тим швидше виходить результат. Денне носіння індивідуальної капи викликає деякі невдоволення у пацієнтів. По-перше, капа, коли одягнена на зуби, вона видно (хоча вона прозора) і ще ускладнює пацієнтам мова. По-друге, деяким пацієнтам незручно носити вдень, тому що це ускладнює їх денні заняття. Під час домашнього вибілювання стоматолог рекомендує пацієнтам періодично приходити до нього на огляд для оцінки проміжних результатів домашнього відбілювання. Процес відбілювання закінчується за вказівкою стоматолога після досягнення оптимального результату, хоча це рішення завжди узгоджується з пацієнтом.

ДОМАШНЄ ВІДБІЛЮВАННЯ АБО ВІДБІЛЮВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ КАП

Домашній метод відбілювання застосовується з 1989р.

Відбілювання із застосуванням капи пацієнт проводить самостійно поза стоматологічного кабінету. За допомогою капи, виготовленої лікарем, пацієнт може завдати відбілюючий матеріал на змінені за кольором зуби, перебуваючи на роботі, керуючи автомобілем, вночі під час сну і майже в будь-якій ситуації. Він найбільш ефективний для відбілювання помаранчево-коричневих і вікових пігментацій.

Простота і легкість вживання домашнього вибілювання зубів забезпечили цьому методу широку популярність серед стоматологів. Метод «домашнього» відбілювання зубів передбачає використання індивіду-альної пластикової капи, виготовленої по гіпсовій моделі зубного ряду пацієнта і гелю. Відбілюючий гель заповнюється у спеці-альную капу і надівається на зуби пацієнта. Пацієнт повинен носити капу деякий час, протягом якого відбувається відбілювання.

Методика відбілювання зубів.

Перший етап домашнього відбілювання - консультація у стоматолога.

Відбілювання в домашніх умовах починається з консультації. Під час цього візиту збирається загальний медичний і стоматологічний анамнез, проводиться огляд зубів, м'яких тканин порожнини рота, оцінюється гігієнічний стан порожнини рота пацієнта. Визначається початковий колір зубів пацієнта і відкривається картка, куди вносять дані про текучої забарвлення зубів, інколи робляться фотознімки.

Під час цього візиту стоматолог і пацієнт обговорюють ті можливі причини, які могли призвести до небажаного кольору зубів. Це обов'язково, тому що допомагає лікареві з'ясувати причини змін кольору зубів і остаточно вирішитися на відбілювання. Пацієнту лікар обов'язково повинен пояснити процедуру відбілювання, можли-ні проблеми та ускладнення. Стоматолог повинен звернути увагу пацієнта на існуючі в зубах пломби, коронки або мости. Справа в тому, що після відбілювання, наявні в порожнині рота реставрації (пломби, коронки, мости), не змінюються в кольорі, тобто не біліють. Отже, вони після відбілювання виглядатимуть темніше, ніж вибілені натуральні зуби. У зв'язку з цим виникає необхідність заміни наявних реставрацій. Після вирішення всіх цих питань слід другий етап.

Професійне чищення і полірування зубів.

Професійна гігієна порожнини рота полягає у видаленні зубного м'якого нальоту і зубних каменів.

Вона виконується стоматологом або лікарем-гігієністом.

Професійна гігієна порожнини рота передує відбілюючим меропріятіям.Перед проведенням процедури відбілювання всі зуби повинні бути вичищені від зубного нальоту та каміння. Адже ніхто не бажає відбілити зубні камені і наліт.

Третій етап - зняття зліпків і виготовлення капи.

Головним складовим домашнього відбілювання є індивідуальна каппа, яка повинна зручно і добре фіксуватися на зуби.

Першим кроком виготовлення індивідуальної капи є зняття відтиснення із зубів пацієнта. Після зняття зліпків пацієнтові призначають другі відвідини. Потім за цими знятим зліпках відливаються гіпсові моделі зубних рядів. Гіпсові моделі - точна копія зубів пацієнта. На цих гіпсових моделях виготовляються індивідуальні капи для домашнього відбілювання. Зазвичай на виготовлення індивідуальної капи йде пару днів.

Примірка капи.

Після виготовлення індивідуальної капи слідують другі відвідини пацієнта. Під час цих відвідин капу приміряють в порожнині рота пацієнта. Стоматолог повинен переконатися в тому, що каппа не чинить жодного тиску на ясна, добре прилягає до зубів. Пацієнт повинен легко знімати і надіти капу, не ушкоджуючи ясна. Індивідуальна каппа і являє собою прозору форму, зроблену з м'якого пластику.

Її краї мають бути гладкі і не тиснути на ясна. Стоматолог ще повинен переконатися, що індивідуальна каппа повністю закриває кожен зуб, трохи не доходячи до лінії ясен. Далі стоматолог повинен пояснити як, на які місця і в яких кількостях потрібно наносити відбілюючий гель. Відбілюючий гель наноситься в ті місця індивідуальної капи, які стикаються з потрібною нам стороною зубів (це найчастіше є передні поверхні зубів).

При надяганні індивідуальної капи на зуби, можуть з капи видавлюватися надлишки гелю. Зазвичай ці надлишки віддаляються серветкою, тому що вони можуть потрапити на ясна і дратувати.

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Яндекс.Метрика
сайт створено компанією ACH.UA