Імплантація зубів

!--===== RuBizModal =====-->

Археологічні розкопки підтверджують постійне прагнення людини замінити втрачені зуби, використовуючи різні матеріали тваринного, людського і мінерального походження. Перші спроби (Африка, Америка, Близький Схід) - це трансплантація зубів тварин. У Давньому Єгипті перед муміфікацією відсутні зуби відновлювалися. Практикувався трансплантація зуба від однієї людини до іншої - зуби бідних переставлялися багатим. Робилися ці операції цирульниками (хірургами-перукарями).

Имплантация зубов в Киеве

У кінці XVIII століття деякі вчені повернулися до ідеї імплантації зубів, але результатом майже завжди було інфікування операційної рани і відторгнення імплантантів. Використовувані матеріали: дерево, різні метали, фарфор, золото. У 1809 р. Мажіліо (Maggilio) використовує імплантант із золота. У 1888 р. Беррі (Berry) розробляє принцип біосумісності. Пейн (Payne) першим використовує бори для формування кісткової порожнини і тільки після цього ставить золотий імплантат. У 1910 р. Грінфілд (Greenfield) вперше ставить питання про необхідність щільного контакту кісткової тканини з імплантантом, а також першим говорить про "чисту хірургії" в імплантації зубів. Починається використання різних біологічних матеріалів для виготовлення, як імплантанта, так і протеза. Поява антисептиків значно знизило ризик інфікування операційних ран, що забезпечило величезні успіхи в медицині, а також у хірургічній імплантології.

имплантанты

З 1951 р. в якості матеріалу для імплантантів стали використовувати титан. З 1952 р. PIBranemark провів ряд досліджень, в результаті яких було зроблено відкриття: у кістковому ложі, яке підготовлено атравматично і точно відповідає за формою встановлюється титанової конструкції, відбувається міцне "зрощення" поверхні металу з кісткою, отримавши-шиї назва остеоінтеграції (osseointegration ). У 1959 р. італійський стоматолог S. Tramonte запропонував конструкцію гвинтового імплантанта, в 1962 р. французький лікар R. Chercheve - конструкцію штопорообразную імплантанта, а в 1963 р. L. Linkow створив гвинтовий імплантант з отвором в нижній третині внутрішньокістковий частини, що дозволило поліпшити його ретенцію. PIBranemark в 1965 р. запропонував застосовувати розбірну конструкцію гвинтового імплантанта, що складається з внутрішньокістковий частини і прикручують до неї опорної голівки (абатмента). A в 1969 р. L. Linkow винайшов імплантант з внутрішньокістковий частиною у вигляді пластини, що дозволило застосовувати його при вузьких альвеолярних відростках щелеп. Потім з'явилися імплантанти порожні, з плазмовим напиленням на поверхні внутрішньокістковий частини, дискові, а також імплантанти, призначені для пацієнтів з сильно атрофованою нижньою щелепою (трансмандібулярним імплантат, імплантат Ramus-frame).

На сьогоднішній день імплантація є чудовою альтернативою відновлення відсутніх зубів.

Имплантация зубов

Етапы імплантації зубів.

Імплантація зубів включає в себе 3 етапи.

Перший етап - це хірургічна операція, яка включає в себе впровадження імплантанта в кістку щелепи. Хірургічна операція виконується в стоматологічному кабінеті під місцевою анестезією або загальним наркозом. Під час цієї операції в щелепи утворюється кісткове ложе і в нього вкручується імплантант. Імплантанти встановлюються атравматично, акуратно працюючи з кісткою. Це втручання набагато менш травматично, ніж видалення зубів мудрості. Після виконаної операції існує загоюються період, який приблизно тривати від 3-4х місяців до півроку. У цей період відбувається загоєння імплантату в кістки, а після чого ставиться титановий абатмент.

Через одну - два тижні приступають до наступного етапу лікування - виготовлення зубного протеза.
Третій етап називається ортопедичним, виготовляється зубний протез. Після установки титанового абатмента, виходять відбитки з зубних рядів. На підставі цих відбитків виготовляються моделі зубних рядів, по яких і виготовляється штучна коронка, обрана під колір зубів пацієнта. Також існує імплантанти встановлюються в кісткову тканину в одне відвідування (одноетапна імплантація)

Імплантати виготовляються з промислово чистого титану. Тому приживлення імплантанта з кісткою складає 97%, що є відмінним результатом

протезирование зубов

Перевага імплантації зубів.

Зубні імплантанти відновлюють форму і функції відсутніх зубів.

  1. Зубні імплантанти дають можливість заміщати дефекти різної величини без обточування сусідніх зубів. Наприклад, при відсутності одного зуба доводиться обточувати дві сусідні зуби для виготовлення мостовидного протеза. А при імплантації сусідні зуби не доторкаються. У даному випадку один імплантант відновлює один відсутній зуб.
  2. Зубний імплантант може використовуватися для відновлення одного відсутнього зуба, щоб зміна сусідніх зубів не спостерігалося.
  3. Імплантанти можуть використовуватися як опори для постанови мостовидного протеза при відновленні великих дефектів зубного ряду.
  4. Імплантанти дають можливість виготовити незнімні протези на беззубной щелепи.
  5. Імплантатни можуть служити опорою для знімних протезів, за допомогою цього можна досягти хорошої фіксації в порівнянні зі звичайним знімним протезом

При втраті зубів, кість, позбавлена функціонального навантаження, швидко атрофується. Впровадження в кістку зубних імплантатів призупиняє атрофію (зменшення у висоті і в ширину) кістки в області відсутнього зуба.

Необхідно відновити дефект зубного ряду, не піддаючи препарування сусідні зуби.

Це особливо актуально для пацієнтів, яким з ряду тих чи інших причин важко або неприпустимо використання знімних зубних протезів.

Імплантація зубів - альтернатива знімними зубними протезами.

На сьогоднішній день сучасна імплантація зубів дозволяє відновлювати повну беззубу щелепу незнімними або умовно-знімними конструкціями


Етапи встановлення імплантантів.

На ілюстраціях розглянемо поетапну установку імплантанта.

 1. Відсутність одного зуба на верхній щелепі.
  Перший етап - обстеження. Робляться рентгенівські знімки, оцінюється область імплантації.
 2. Установка імплантанта.
  У місце відсутнього зуба формується в кості ложі, встановлюється імплантант.
 3. Виготовлення коронки на імплантант.
  З імплантанта знімається зліпок, по зліпках виготовляється коронка.
 4. Фіксація коронки на імплантант.

Установка двох імплантантів, виготовлення мостовидного протеза.

 1. Відсутність трьох поспіль стоячих зубів на нижній щелепі.
  Перший етап - обстеження. Робляться рентгенівські знімки, оцінюється область імплантації.
 2. Установка двох імплантантів.
  У місце відсутніх зубів формуються в кості ложі, встановлюються імплантанти.
 3. Виготовлення мосту на імплантанти. З імплантантів знімаються зліпки, по зліпках виготовляється мостовідний протез.
 4. Фіксація мостовидного протеза на імплантантах.

Виготовлення незнімних протезів на повністю беззубу щелепу за допомогою імплантатів.

 1. Повністю беззуба щелепа.
  Перший етап - обстеження. Робляться рентгенівські знімки, оцінюється область імплантації.
 2. Установка п'яти імплантантів.
  У відділі передніх зубів формуються в кості ложі, встановлюються імплантати.
 3. Виготовлення незнімного мостовидного протеза на імплантати.
  З імплантатів знімаються зліпки, по зліпках виготовляється мостовідний протез.
 4. Фіксація мостовидного протеза на імплантанти.
  Ось так виглядає незнімна конструкція при відновленні повністю беззубою щелепи.
  Виготовлення умовно-знімного протеза на двох імплантантах.

Нижня щелепа. Для виготовлення умовно-знімного протеза на імплантанти, на нижній щелепі встановлюють два імплантанта. Для нормального несення навантаження на нижній щелепі досить  імплантантів довжиною 7 мм, тому що кістка тут більш щільна, ніж у верхній щелепі.

Мостовідний протез на імплантатах

Ця конструкція нагадує звичайний мостовідний протез.

Але тільки в цій конструкції опорними зубами є імплантанти, а не природні зуби.

Імплантанти служать як нові корені і опорами для мостовидного протеза

 

Стоматологічна клініка УКРМЕДІНВЕСТ у своїй роботі використовує
імплантанти TRINON

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Яндекс.Метрика
сайт створено компанією ACH.UA