Хірургічна стоматологія

ХІРУРГІЧНА СТОМАТОЛОГІЯ
(Видалення зубів і зубозберігаючі операції)

Хірургічна стоматологія - розділ медицини, пов'язаний з оперативним втручанням на м'яких і твердих тканинах в порожнині рота. Кількість видів оперативних втручань і способів їх проведень в порожнині рота досить велике. Ми ж зупинимося лише на деяких з них. Наша стоматологічна клініка обладнана всім необхідним для проведення різних хірургічних операцій у галузі стоматології. Будь-яка операція, проведена в нашій стоматологічній клініці, будь то видалення зубів, розрізання ясен або імплантації проводиться дбайливо і з застосуванням анестезії. Хірургічна стоматологія не повинна лякати пацієнтів, а всі операції проходять з максимальним комфортом для пацієнта, наскільки це можливо.

Видалення зубів.

Видалення зубів (видалення кореня зуба) - найбільш відома хірургічна маніпуляція для пацієнтів серед інших, що проводяться в порожнині рота. Суть її полягає у видаленні зуба чи його частини з щелепної кістки за допомогою спеціальних, адаптованих для різних зубів і різних ситуацій в порожнині рота інструментів.

Операція з видалення зубів проводитися по можливості максимально атавматічно, не залежно від складності (тобто з мінімальним пошкодженням навколишніх тканин). Це необхідно для профілактики ускладнень в період реабілітації, більш швидкого загоєння операційної рани та зменшення розміру кісткового дефекту на місці видаленого зуба. Останнє особливо актуально при подальшій імплантації, коли важливий кожен міліметр кісткової тканини на місці видаленого зуба. І природно, видалення зубів, як і будь-яка хірургічна маніпуляція проводиться під ефективним знеболенням.

У світлі останніх досягнень сучасної стоматології, остобенно її терапевтичної частини, до видалення зубів доводитися вдаватися не настільки часто. Це, в основному крайній захід, але є ситуації при яких уникнути видалення не можливо. Ось основні з них:

Показання до видалення зубів:

 1. Сильне руйнування коронкової і особливо підясенний частини, коли неможливо зберегти зуб ні за допомогою терапії (поставити пломбу) ні за допомогою ортопедії (поставити кульшових вкладку і покрити коронкою).
 2. Дістопірованние (що знаходяться не на своєму місці) зуби.
 3. Сильний нахил зубів, висування, що заважає протезування або (і) травмірораніе сусідніх м'яких тканин (характерно для зубів «мудрості»).
 4. Перелом кореня зуба внаслідок травми.
 5. Утрудненість доступу для ефективного ліку (характерно для зубів «мудрості»).
 6. Неможливість або не ефективність ендодонтичного лікування (лікування кореневих каналів).
 7. Пародонтит важкого ступеня.
 8. Ортодонтичні свідчення.

Протипоказання до видалення зубів:

 • Серцево-судинні захворювання в стадії декомпенсації.
 • Недавно (до року) перенесений інфаркт міокарда
 • Цукровий діабет у стадії декомпенсації.
 • Гострі вірусні респіраторні захворювання;
 • Стоматити та інші інфекції в ротовій порожнині;
 • Загострення психічних захворювань.

Після видалення зуба. Основні рекомендації:

 1. Після видалення зуба слід утриматися від прийому їжі протягом 2 годин.
 2. Протягом доби, після видалення зуба, утримуватися від прийому гарячої, особливо гарячої рідкої їжі.
 3. Не робити посилених полоскань.
 4. Не гріти щоку в області видаленого зуба.
 5. Утриматися від прийому гарячих ванн.
 6. Чищення зубів проводити наступного дня після видалення зуба. 
 7. Намагатися приймати їжу на протилежній стороні від видаленого зуба.
 8. Не торкатися до лунки мовою і будь-якими предметами.

Крім видалення зубів через наявність хронічних вогнищ запалення у кореня зуба, є ще кілька видів операцій, в деяких випадках дозволяють зберегти зуб.

Слід пам'ятати, що видалення зубів це ХІРУРГІЧНА операція з усіма притаманними їй побічними ефектами й ускладненнями, а з урахуванням специфіки розташування операційної рани (порожнина рота, в якій у нормі по деяким авторам "проживає" понад 350-400 різних видів мікроорганізмів, у тому числі і патогенних), процес загоєння може протікати з розви-ством різних запальних явищ. Для зменшення ризику запалення лунки після видалення зубів пацієнтам необхідно дотримуватися певних правил, рекомендовані лікарем.

Зубозберігаючі операції:

Гемісекція

Гемісекція - видалення частини зуба з коренем (наприклад, на одному з коріння перебувати вогнище хронічної інфекції, що не піддається лікуванню; відповідно він і підлягає видаленню). Це дозволяє використовувати половину, що залишилася зуба в якості опори для протезування. Окремий випадок гемісекція - коронорадікулярная сепарація. Проводиться у разі наявності вогнища запалення між корінням зуба. При цьому зуб розпилюється по середині і виходить як би два окремих зуба, які надалі покриваються коронками. Осередок запалення при цьому «самоліквідується».

Цистотомія

Цистотомія, цистектомія - операція з видалення кісти цілком або її частини в залежності від показань. Дуже часто дана операція проводитися з одномоментною резекцією верхівки кореня.

Резекція верхівки кореня

Суть операції полягає у видаленні частини кореня, що є осередком хронічної інфекції. Це робиться у випадках неуспішності або неможливості ендодонтичного лікування кореневих каналів, при наявності кіст або гранульом і ін.

Резекція цілого кореня. Показання для операції ті ж, що і для резекції верхівки кореня.

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Яндекс.Метрика
сайт створено компанією ACH.UA